IndeksIndeks  CalendarCalendar  GalleryGallery  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  
Facebook

FANPAGE

Polub nas na facebooku.
Ekipa

*Kliknij obrazek*
Pogoda

Pogoda na 01.07 - 31.08

Opis: Pierwszy dzień lata. Wakacje. Tak najprościej opisać zbliżające się zdarzenia. A pogoda? Cieplutko, słońce na niebie, brak chmur. Niema nawet najmniejszego kawałka białego puszku na niebie. Możemy jedynie liczyć, że taki stan utrzyma się jak najdłużej.
Temperatura: 30° do 34°
Latest topics
» Wielki Sklep Straganowy
Pon Lip 07, 2014 1:08 pm by Mike

» Który pok lepszy ?
Nie Lip 06, 2014 5:59 pm by Tchomer

» [KP] Zaq
Sob Lip 05, 2014 5:14 pm by kuba03065

» Lugia robi Avatary
Czw Lip 03, 2014 10:26 am by Tchomer

» Druga przygoda pokemon.. (2)
Wto Lip 01, 2014 4:19 pm by Tchomer

» Ruiny Alpha
Sob Cze 28, 2014 1:34 pm by dagi66

» Turniej pokemon edycja 3
Sob Cze 28, 2014 8:13 am by smok27

» Miasto Parmania (Fuchsia City)
Sro Cze 25, 2014 8:15 pm by LugiaFly

» Podróż między miastami
Sro Cze 25, 2014 5:24 pm by kuba03065

Październik 2017
PonWtoSroCzwPiąSobNie
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
CalendarCalendar
The most tagged members
@Bankai

The most tagged keywords
1#testuje
Keywords
Zmiana konta

Share | 

System treningowy.

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 

Czy jesteś za przywróćeniem starego systemu treningowego?
Tak
50%
 50% [ 4 ]
Nie
38%
 38% [ 3 ]
Tak, ale...
12%
 12% [ 1 ]
Wszystkich Głosów : 8

AutorWiadomość
Katerina

Female

Liczba postów : 1415
Szacunek na dzielni : 0

PisanieTemat: System treningowy.   Nie Sie 11, 2013 9:49 pm

Po przeczytaniu dzisiejszej konwersacji oraz po zwróceniu uwagi na liczne treningi dochodzę do wniosku, że jest różny poziom. Także pytam was, ludu gry Przygody Pokemon. Czy jesteście za powróceniem do starego systemu treningowego? A może masz jakikolwiek inny pomysł i chcesz go zaprezentować? Napisz tutaj, nie bój się, że to może być " głupie". Jeśli masz nową ideę, która może poprawić stan gry, pokaż nam ją. Oczywiście miło będzie, jeśli ktoś zostawi tutaj swój komentarz, odnośny sprawy treningów.

Co to jest stary system treningowy?

Pozwolę sobie przywłaszczyć opis, który stworzył Shuzo [ nie bij -_-].

Najpierw trzeba zacząć od założenia własnego tematu z treningami swoich pokemonów najlepiej aby był on zatytułowany w taki sposób: "Treningi nick". Po założeniu tematu normalnie tak jak, gdy trenowało się podczas przygody opisujemy swoje działania oraz sposób trenowania pokemona. Pamiętać trzeba o tym, że trzeba pokemonowi wytłumaczyć jak ten atak się wykonuje i można dodać pomocnicze obrazki. Gdy treningiem pokemona trzeba go podsumować oraz napisać jakiego ataku uczymy pokemona. Trening powinien mieć co najmniej 3 linijki na jednego pokemona, pełne linijki. Moderator podsumuje w ten sposób, że pisze posunięcia pokemona i co mu nie wychodzi... Treningi nie mają wpływu na przygodę.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Filipos44

Male

Liczba postów : 7472
Szacunek na dzielni : 4

PisanieTemat: Re: System treningowy.   Pon Sie 12, 2013 12:34 am

Jestem przeciw przywróceniu starego systemu, jednak treningi w formie obecnej też nie są dobre, to iż trening przeprowadzamy w przygodzie dodaje jej.. realizmu, chodzi o to że widać jak postać uczy pokemona, często w trakcie treningu mogą mieć mijsce jakieś wydarzenia, ale ten trening jest zły nie z siebie, w teori jest on bardzo dobry, opisujemy atak a mode, admin lub MG opisuje postępy i problemy pokemona, wszystko pięknie. Dlaczego tak nie jest? Otóż problem leży w ludziach, często spotykamy się z treningami w których user/ka pisze zwyczajnie kilka postów "trenuj dalej", MG/mod/admin jakgdyby nigdy nic pisze w wartości procentowej postęp, rzadziej pisze że pokemonowi ładnie idzie, czy coś podobnego i ten pokemon opanowuje w ten sposób atak, w informacjach o zmianach z czerwca shuzo o tym wspominał, jednak jak widać nikt się tym nie przeją.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Gość
Gość

PisanieTemat: Re: System treningowy.   Pon Sie 12, 2013 5:06 pm

Ja proponuję wprowadzić jeszcze co innego. Otóż stworzyć dział lub poddział "Treningi" i możliwość trenowania w kilku miejscach, mogą to być warunki sprzyjające poszczególnym gatunkom, rodzajom, typom. Przykład:
Łąka, miejsce idealne dla pokemonów roślinnych. W tym miejscu lepiej przyswajają wiedzę i czują się w swoim żywiole!
W takich oto miejscach pokemon mógłby opanować dany atak szybciej, a dodatkowo polepszyć kontakt z trenerem. Oczywiście za trening w takich miejscach trzeba by było uiścić drobną opłatę tudzież można by określić liczbę trenerów, którzy mogą jednocześnie przebywać w takim miejscu. Wtedy działała by zasada, kto pierwszy ten lepszy. Dla pozostałych znajdą się miejsca takie jak chociażby zwykła sala treningowa. Podczas treningów, nie tylko tłumaczyło by się pokemonowi jak wykonuje się atak. Stopień przyswojenia ataku można by zrobić w 3 poziomach:
Poziom 1 - poprawne wyjaśnienie działania ataku
Poziom 2 - wykonanie ataku
Poziom 3 - zwycięstwo w walce przeciw NPC, używając tylko ataków aktualnie przyswajanych przez pokemona.
Również dzięki ilości odbytych treningów (pokazywała by się w KP) można by było zwiększać umiejętność tłumaczenia i szkolenia pokemonów.
mniej niż 5 - możliwość szkolenia 1 ataku jednocześnie
5-25 - możliwość szkolenia 2 ataków jednocześnie
26-50 - możliwość szkolenia 3 ataków jednocześnie
51-100 - możliwość szkolenia 4 ataków jednocześnie
101-250 - możliwość szkolenia 5 ataków jednocześnie
ew. możliwość treningu z daną liczbą pokemonów. Co o tym sądzicie?
Powrót do góry Go down
Katerina

Female

PisanieTemat: Re: System treningowy.   Pon Sie 12, 2013 6:20 pm

Wszystko ładnie pięknie, tylko ostatni " akapit" mi się nie podoba, odnośnie odbytych ataków. To jest dość dobry pomysł, do nie dość, że poziom trudności się powiększy, to dodatkowo każdy będzie musiał się postarać, aby nauczyć pokemona ataku. Tylko mam pytanie, dlaczego wstęp na m.in Łąkę, miałby być płatny? Można by zrobić tak, aby wstęp był darmowy, ale przedmioty ( pomagające w treningu, np. kukły [ służące jako cel]) można było tylko i wyłącznie kupić na miejscu, a nie przynosić ze sobą.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Gość
Gość

PisanieTemat: Re: System treningowy.   Pon Sie 12, 2013 6:34 pm

Kate to była sugestia, też mi się wydaje, że to raczej nie przejdzie. Jednakże przeludniona łąka = zła łąka xD, więc myślę, że w miejscu gdzie pokemon będzie miał jakąś tam większą szansę na przyswojenie ataku trzeba liczbę miejsc ograniczyć. Więc myślę iż system "kto pierwszy ten lepszy" w tym przypadku jest git xD
Powrót do góry Go down
Filipos44

Male

Liczba postów : 7472
Szacunek na dzielni : 4

PisanieTemat: Re: System treningowy.   Pon Sie 12, 2013 7:43 pm

Ja dalej się trzymam przy swoim stanowisku iż treningi w obecnej formie w teori są świetne i tylko do ludu trzeba jakoś przemówić by się za nie porządnie wzią

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Katerina

Female

PisanieTemat: Re: System treningowy.   Nie Wrz 01, 2013 6:34 pm

Odświeżam temat. Fajnie by było, gdyby ktoś z administracji zajął jakieś stanowisko ;x
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Bankai
Administrator Naczelny

Male

Liczba postów : 3345
Szacunek na dzielni : -2

PisanieTemat: Re: System treningowy.   Nie Wrz 01, 2013 7:46 pm

Widzę że coś tu Emoldzia komplikuje i nawet nie mam zamiaru tego czytać :P System Treningowy gdzie pisze się w swoim osobistym temacie mógłby powstać jednakże myślę że nie powinien być obowiązkowy i normalne trenowanie pokemonów w przygodzie powinno być możliwe.

Female

PisanieTemat: Re: System treningowy.   Nie Wrz 01, 2013 8:05 pm

To jeśli jest odświeżony temat, to od razu rozpoczne podobny problem. Według mnie powinno się poważnie zastanowić, jaką trudność gry stanowi system tego forum. Czy preferujemy krótkie posty i bardzo długa naukę ataku, czy wręcz na odwrót? Ponieważ sądzę, że aby nauczyć się ataku powinno poświęcić się dużo czasu, tak? Aby poziom trudności gry był po prostu większy. I aby ludzie zaczęci się starać przy chociażby treningach. Bo sądzę, że im trudniej, tym ciekawej...ale to tylko moje zdanie.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Bankai
Administrator Naczelny

Male

PisanieTemat: Re: System treningowy.   Nie Wrz 01, 2013 8:17 pm

Ja osobiście nie doznałem tego, by trenowanie było łatwe przy krótkich postach (oprócz dnia treningów, gdzie było okropnie łatwo i do tego był system losowania), ale normalnie myślę ze nikt nie nauczy się ataku za trzema postami. Mi to często zajmowało nawet 10... I, gdy będzie wprowadzony nowy system treningowy to tam będziemy pisać długie posty wiec tam będzie szybciej szło, a w przypadku trenowania w przygodzie trzeba po prostu wbić do głowy odpisującym, by nie dawali pokemonom ataków po 2 treningach (o, ile takie sytuacje występują), ale również, by nie przesadzali.

Female

PisanieTemat: Re: System treningowy.   Nie Wrz 01, 2013 8:21 pm

I o to mi chodziło. Dziękować :3
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Bankai
Administrator Naczelny

Male

PisanieTemat: Re: System treningowy.   Nie Wrz 01, 2013 8:26 pm

Noł problemo. Temat zostaje zamknięty ponieważ na razie wszystko zostało ustalone, a dokładniejsze opisanie tego systemu pojawi się niedługo w Poradnikach. .3.

PisanieTemat: Re: System treningowy.   

Powrót do góry Go down

System treningowy.
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» PJP - Plac treningowy