Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksIndeks  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  
Marzec 2024
PonWtoSroCzwPiąSobNie
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
CalendarCalendar
The most tagged members
No user
The most tagged keywords

Share
 

 ''Pokemon: droga do ligi Johto'' książka

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Idź do strony : 1, 2  Next
AutorWiadomość
kuba03065

kuba03065


Male

Liczba postów : 6717
Szacunek na dzielni : 4
Age : 22

''Pokemon: droga do ligi Johto'' książka  Empty
PisanieTemat: ''Pokemon: droga do ligi Johto'' książka    ''Pokemon: droga do ligi Johto'' książka  I_icon_minitimeNie Kwi 28, 2013 10:03 am

Rozdział 1
''Startery''
''Pewnego,dnia gdy trzej bracia, mieli urodziny,przyszła do nich paczka-Leo może sprawdzisz co to?-spytał się jeden z braci.-Dobra-podszedł do paczki i sprawdził od kogo a pisało na niej:
''Trzy pokemony dla Leo,Branda i Ashleya.''
Profesor Elm.
-To dla nas-stwierdził Leo i otworzył paczkę a Brand i Ashley podeszli i cała trójka zobaczyła,trzy pokeballe i kartke,którą wziął Ashley-Czytam-stwierdził i przeczytał:''Po jednym dla Ashleya,Branda i Leo''.-Dobra to kto pierwszy?-spytał Leo i już wiedział że on pierwszy będzie musiał wziąść-Dobrze,to wezmę...-stwierdził i powiedział-...Lewego-wziął lewy pokeball.Teraz padła kolej na Branda, który wziął prawy pokeball. I wreszcie Ashley i on wziął środkowego balla.-Może sprawdźmy jakie wzięliśmy?-spytał Brand.-Czekaj-powiedział nagle Leo-Tu są też trzy jakieś mini komputery i 15 balli-dokończył Leo-I kartka-dodał Ashley i przeczytał ją:
''Po jednym pokedexie,dla was,oraz po 5 pokeballi dla każdego''
Profesor Elm
-To też od profesora-stwierdził Ashley.-Dobra to weźmy te rzeczy jak prosił Profesor-i trójka wzieła po pokedexie i po 5 balli.-Teraz sprawdzimy jakie pokemony nam się trafiły?-spytał Leo.-Dobra-odpowiedział Brand i wypuścił z balla... Totodile.-Teraz ja-stwierdził stwierdził Ashley i wypuścił... Chikorite.-Dobrze to ja teraz-powiedział Leo i wypuścił... Cyndaquila.

(możecie podać ocene w skali 1 do 10? był bym bardzo wdzięczny)


Ostatnio zmieniony przez kuba03065 dnia Czw Maj 02, 2013 9:40 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Płciozmienny

Płciozmienny


Male

Liczba postów : 2390
Szacunek na dzielni : -7
Age : 23

''Pokemon: droga do ligi Johto'' książka  Empty
PisanieTemat: Re: ''Pokemon: droga do ligi Johto'' książka    ''Pokemon: droga do ligi Johto'' książka  I_icon_minitimeNie Kwi 28, 2013 10:07 am

Jak dla mnie 7/10 ale to tylko moje zdanie xD
Powrót do góry Go down
Tchomer

Tchomer


Male

Liczba postów : 5950
Szacunek na dzielni : -1

''Pokemon: droga do ligi Johto'' książka  Empty
PisanieTemat: Re: ''Pokemon: droga do ligi Johto'' książka    ''Pokemon: droga do ligi Johto'' książka  I_icon_minitimeNie Kwi 28, 2013 10:08 am

Troszkę to za krótkie Sad Ale ciekawie się zapowiada Wink 4/10
Powrót do góry Go down
Filipos44

Filipos44


Male

Liczba postów : 7472
Szacunek na dzielni : 4
Age : 23

''Pokemon: droga do ligi Johto'' książka  Empty
PisanieTemat: Re: ''Pokemon: droga do ligi Johto'' książka    ''Pokemon: droga do ligi Johto'' książka  I_icon_minitimeNie Kwi 28, 2013 10:08 am

tak 6/10 ale pisz jestem pewien że się rozkręci Wink
Powrót do góry Go down
kuba03065

kuba03065


Male

Liczba postów : 6717
Szacunek na dzielni : 4
Age : 22

''Pokemon: droga do ligi Johto'' książka  Empty
PisanieTemat: Re: ''Pokemon: droga do ligi Johto'' książka    ''Pokemon: droga do ligi Johto'' książka  I_icon_minitimeNie Kwi 28, 2013 10:09 am

będę się starał to jakoś zrobić nieprzewidywalne,i sorry że krótkie ale to dopiero prolog.
Powrót do góry Go down
Lehous

Lehous


Male

Liczba postów : 7
Szacunek na dzielni : 0

''Pokemon: droga do ligi Johto'' książka  Empty
PisanieTemat: Re: ''Pokemon: droga do ligi Johto'' książka    ''Pokemon: droga do ligi Johto'' książka  I_icon_minitimeNie Kwi 28, 2013 10:11 am

Mogłeś jeszcze trochę rozwinąć z jedną przygodę chociaż ... Ale ocena za to to .... 8/10 ; )
Powrót do góry Go down
Katerina

Katerina


Female

Liczba postów : 1415
Szacunek na dzielni : 0
Age : 25

''Pokemon: droga do ligi Johto'' książka  Empty
PisanieTemat: Re: ''Pokemon: droga do ligi Johto'' książka    ''Pokemon: droga do ligi Johto'' książka  I_icon_minitimeNie Kwi 28, 2013 10:26 am

Po pierwsze tytuł w temacie powinien być z dużej litery. Poproszę więcej emocji, opisów, a nie samych suchych dialogów. Ogólnie rzecz biorąc
2/10.
Powrót do góry Go down
adilew

adilew


Male

Liczba postów : 731
Szacunek na dzielni : 0
Age : 26

''Pokemon: droga do ligi Johto'' książka  Empty
PisanieTemat: Re: ''Pokemon: droga do ligi Johto'' książka    ''Pokemon: droga do ligi Johto'' książka  I_icon_minitimeNie Kwi 28, 2013 10:35 am

No co mogę o tym powiedzieć same dialogi i ogl nic więcej.Zero emocji lub nawet jakichś zachowań.Bardzo krótkie jak na książkę.Nawet ten pierwszy rozdział z wprowadzeniem powinien być dłuższy.Powiem ci,że ode mnie masz 1/10.Dziękuję to tyle na ten temat.
Powrót do góry Go down
kuba03065

kuba03065


Male

Liczba postów : 6717
Szacunek na dzielni : 4
Age : 22

''Pokemon: droga do ligi Johto'' książka  Empty
PisanieTemat: Re: ''Pokemon: droga do ligi Johto'' książka    ''Pokemon: droga do ligi Johto'' książka  I_icon_minitimeNie Kwi 28, 2013 10:51 am

Rozdział 2
''Pierwsze walki''
Ten sam dzień,tyle że południe.bracia byli w ogrodzie i dwaj z nich-Brand i Ashley wyrzucili swoje balle,a Leo patrzył,bracia sprawdzili pokedexem jakie mają ataki ich pokemony. Chikorita Ashleya potrafiła tackle i growl,i Ashley dowiedział się że Chikorita jest płci żeńskiej,a Totodile Branda potrafił scratch i leer oraz Brand dowiedział się że jego Totodile jest płci męskiej.-Zaczynacie?-spytał już znudzony Leo.-Tak-stwierdzili Brand i Ashley i spytali swoje pokemony czy są gotowe do walki,a one odpowiedziały że tak.Walka się zaczeła,Ashley podał by Chikorita unikała ataków Totodile i atakowała od czasu do czasu tackle,A Brand poprosił Totodile żeby atakował scratchami ciągle,co było błędem,gdyż Chikorita była pokemonem trawiastym,a Totodile wodnym i zaczęła się walka,Totodile zaatakował serią scratchów co skończyło się ciągłym pudłowaniem i w końcu Chikorita zaatakowała 3 tackle które się powiodły,a Totodile trafił tylko raz,a Chikorita użyła leer po rozkazie Ashleya i osłabiając obrone Totodile zaatakowała silnym tackle,co skończyło się pokonaniem Totodile.-Zaraz wrócimy tylko wyleczymy pokemony.-Stwierdził Brand i schowali swoje pokemony do balli,i wrócił po godzinie Ashley.-Teraz my.-stwierdził Ashley do Leo i wypuścił swoją Chikoritę,a Leo wypuścił Cyndaquila i zaczeła się walka.Leo był bardzo inteligentny,więc miał wysokie szanse na pokonanie a dodatkowo Cyndaquil przebijał typem Chikorite,a na początek Leo sprawdził ataki Cyndaquila,dowiadując się że jest płci męskiej i że zna ataki tackle i leer i zaczeła się walka.Leo poprosił Cyndaquila by zaatakował przeciwnika tacklem i później zrobił unikj i grał na zmęczenie Chikority,a Ashley prosił Chikorite by zaatakowała na początek tackle,później zrobiła unik i atakowała Cyndaquila.Walka się rozpoczęła Cyndaquil staranował z tackle Chikorite a Chikorita zrobiła to samo,nagle Chikorita zaczeła atakować Cyndaquila z tackle ciągle i w końcu po 10 minutach robienia uników Cyndaquil zmęczył Chikorite tak że ledwo stała i zaatakował mocnym tackle,który powalił Chikorite.-Niezła walka-stwierdził Leo i poszedł razem z Ashleyem do domu, by wyleczyć pokemony,w końcu o 18:15 wyszli z domu i zaczęła się walka Totodile z Cyndaquilem i zaczęła się walka. Leo prosił Cyndaquila by unikał ataków Totodile i przy okazjach atakował swoim tackle,za to Brand prosił Totodile by robił uniki co każdy atak Cyndaquila i atakował gdy będzie okazja.I właśnie wtedy się zaczęło. Totodile atakował Cyndaquila gdy była okazja,lecz Cyndaquil robił uniki,a gdy Cyndaquil atakował to Totodile robił uniki i tak do 18:25 kiedy to pokemony z zmęczenia równocześnie padły, i Leo,Brand i Ashley wrócili do domu,i poszedli spać,by następnego dnia opuścić swój rodzinny dom na przygodę.

(możecie ocenić w skalach jak poprzedni rozdział?)
Powrót do góry Go down
Katerina

Katerina


Female

Liczba postów : 1415
Szacunek na dzielni : 0
Age : 25

''Pokemon: droga do ligi Johto'' książka  Empty
PisanieTemat: Re: ''Pokemon: droga do ligi Johto'' książka    ''Pokemon: droga do ligi Johto'' książka  I_icon_minitimeNie Kwi 28, 2013 10:59 am

Osz
Wyróżnij może jakoś dialogi? Walka mnie zanudzila, kurde! Ją chcę wiedzieć co oni czują! Co myślą! A tu...masakra. Po kropce i przecinku powinna być spacja,. Znalazłam bardzo dużo powtórzen. Po prostu źle mi się to czytało.
1/10.

Jak wejdę po południu na kompa, to się bardziej rozpiszę.
Powrót do góry Go down
Filipos44

Filipos44


Male

Liczba postów : 7472
Szacunek na dzielni : 4
Age : 23

''Pokemon: droga do ligi Johto'' książka  Empty
PisanieTemat: Re: ''Pokemon: droga do ligi Johto'' książka    ''Pokemon: droga do ligi Johto'' książka  I_icon_minitimeNie Kwi 28, 2013 11:14 am

no kiepskie te walki 2/10
Powrót do góry Go down
kuba03065

kuba03065


Male

Liczba postów : 6717
Szacunek na dzielni : 4
Age : 22

''Pokemon: droga do ligi Johto'' książka  Empty
PisanieTemat: Re: ''Pokemon: droga do ligi Johto'' książka    ''Pokemon: droga do ligi Johto'' książka  I_icon_minitimeNie Kwi 28, 2013 11:15 am

(teraz wiem jakie błędy popełniam i teraz powinno być lepiej,więc jeśli coś wam się nie podoba,[w tym przypadku walka] to będę się starał to zrobić w następnych rozdziałach lepej)
Powrót do góry Go down
Tchomer

Tchomer


Male

Liczba postów : 5950
Szacunek na dzielni : -1

''Pokemon: droga do ligi Johto'' książka  Empty
PisanieTemat: Re: ''Pokemon: droga do ligi Johto'' książka    ''Pokemon: droga do ligi Johto'' książka  I_icon_minitimeNie Kwi 28, 2013 11:17 am

Troszkę racja z tymi walkami... 2,5 /10...
Powrót do góry Go down
kuba03065

kuba03065


Male

Liczba postów : 6717
Szacunek na dzielni : 4
Age : 22

''Pokemon: droga do ligi Johto'' książka  Empty
PisanieTemat: Re: ''Pokemon: droga do ligi Johto'' książka    ''Pokemon: droga do ligi Johto'' książka  I_icon_minitimeWto Kwi 30, 2013 4:01 pm

rozdział 3
,,Przygoda się rozpoczyna''
Dzień później, godzina 9:00, New Bark w Johto. Miasto opuszczają trzej podróżnicy, -Szkoda że je opuszczamy. - powiedział smutny Ashley, -Racja. - zgodzili się razem Brand i Leo też zresztą smutni. I poszli do lasu. -Ciekawe czy coś spotkamy. - zaciekawił się w myślach Leo. Droga była spokojna, gdy nagle usłyszeli w pobliżu walkę. Więc trójka braci ruszyła w stronę walki, a kiedy doszli to zobaczyli dwóch trenerów i dwa pokemony. Ashley sprawdził jednego pokedexem, był to ,,Sentret, pokemon fretka, jest typu normalnego'' -Szkoda że ten typ pokedexa tak mało podaje. - zasmucił się Ashley, a drugiego nie zdążył sprawdzić, gdyż Sentret go powalił i trener tego pokemona schował go do balla. Bracia chcieli już iść kiedy nagle jeden z trenerów ich zatrzymał -Zawalczycie dwuwalke?-spytał ich-Dwóch z was na nas.-dodał drugi, a bracia zaczęli się zastanawiać -Może zawalczmy z nimi dla treningu.-powiedział Brand-Tyle że on chce dwuwalke a nas jest trzech.-poprawił go zdziwiony z błędu Leo-Dobra to ja i Leo zawalczymy.-dodał Ashley. A Leo i Brand się z tym zgodzili. -Zgoda panowie... -Zatrzymał głos Leo- Faktycznie, jak się nazywacie?-zapytał Brand zaciekawiony. -Gdzie nasze maniery-przypomniał sobie jeden z trenerów-Jestem Rick.-stwierdził ten trener. - A ja Fred. - dodał drugi trener. -Dobrze panowie Rick i Fred, zgadzamy się na walkę. I Brand usiadł na pobliskim kamieniu. Rick i Fred wypuścili dwa Eevee, a zaciekawiony Leo wyjął pokedex i zobaczył co to za pokemon. ,,Eevee, pokemon ewolucja, pokemon typu normalnego.''. W końcu Ashley wypuścił Chikorite a Leo Cyndaquila. -Zaczynajmy-powiedział podniecony że ponownie zawalczy Fred-Eevee zaatakuj Chikorite z szybkiego ataku lub zrób unik jakby zaatakował i zaatakuj z tego właśnie ataku.-dodał przy okazji, za to Ashley powiedział -Jak cię zaatakuje to szybko zrób unik i zaatakuj szybko dwoma tackle. A Rick nakazał -Atakuj Cyndaquila z tackle dwa razy.- a w tym samym czasie Leo powiedział -Rób uniki i zaatakuj mocnym tackle. Eevee Freda zaatakował z szybkiego ataku Chikorite, lecz Chikorita zrobiła unik, mijając o cal szybki atak, i szybko zaatakowała dwoma tackle. U Ricka i Leo w tym momencie Eevee zaatakował tackle, lecz Cyndaquil uniknął tego ataku i następnego i zaatakował tackle. -Atakuj póki jest blisko szybkim atakiem.-poprosił swojego Eevee Fred. -Nie pozwól mu zaatakować cię z szybkiego ataku, i użyj szybko trzech tackle. -Eevee zaatakuj Cyndaquila z tail whip i zaatakuj mocnym tackle.-poprosił swojego Eevee Rick. - Cyndaquil, zrób unik przed tackle i zaatakuj jak najszybciej z najmocniejszego jaki potrafisz tackle.- stwierdził Leo, mając już plan. Eevee Freda szykował się do szybkiego ataku, lecz została zatrzymana przez trzy silne tackle Chikority, co skończyło się powaleniem Eevee Freda, a ten ją wycofał smutny, a Cyndaquil Leo z osłabioną obroną przez tail whip, ominął tackle, i wtedy Cyndaquil ominął tackle i zaatakował tackle co wręcz mocno zabolało Eevee. - Teraz dobij Eevee z tackle.-poprosił Cyndaquila Leo, a starter zaatakował mocnym tackle, który spowodował że Eevee był niezdolny do walki. -Szkoda że przegraliśmy-powiedzieli smutni Rick i Fred, schowali do balli swoje Eevee i pożegnali braci ruszając w kierunku swojego celu. -Brawo.-powiedzieli do Cyndaquila i Chikority szczęśliwi Leo i Ashley i schowali ich do balli i ruszyli dalej do miasta, którego ruszali. -Szkoda że nie walczyłeś Brand-powiedział Leo wciąż szczęśliwy z zwycięstwa do Branda, który gdzieś się patrzył. - Niekoniecznie-powiedział Brand wciąż się patrząc w tym kierunku. Z ciekawości Ashley i Leo też tam spojrzeli, i zobaczyli... ciąg dalszy nastąpi.

(mam nadzieje że się dobrze czytało, jeśli można to proszę też oceniać w skali i napisać czy coś mam poprawić.)
Powrót do góry Go down
Filipos44

Filipos44


Male

Liczba postów : 7472
Szacunek na dzielni : 4
Age : 23

''Pokemon: droga do ligi Johto'' książka  Empty
PisanieTemat: Re: ''Pokemon: droga do ligi Johto'' książka    ''Pokemon: droga do ligi Johto'' książka  I_icon_minitimeWto Kwi 30, 2013 4:09 pm

można się zgubić w dialogach jak są tak jednym ciągiem spróbuj im dać kolory i walka nie lubie jak się mówi zaatakuj x3 tackle ale to moje zdanie tylko jest coraz lepiej i dawaj ciąg dalszy bo ciekawość mnie zżera XD
Powrót do góry Go down
kuba03065

kuba03065


Male

Liczba postów : 6717
Szacunek na dzielni : 4
Age : 22

''Pokemon: droga do ligi Johto'' książka  Empty
PisanieTemat: Re: ''Pokemon: droga do ligi Johto'' książka    ''Pokemon: droga do ligi Johto'' książka  I_icon_minitimeWto Kwi 30, 2013 4:11 pm

(Filipos wiem że walka trochę nudna, lecz z racji iż poki Leo i Ashleya miały tylko 2 ataki, to nie miałem pomysłu lepszego)
Powrót do góry Go down
kuba03065

kuba03065


Male

Liczba postów : 6717
Szacunek na dzielni : 4
Age : 22

''Pokemon: droga do ligi Johto'' książka  Empty
PisanieTemat: Re: ''Pokemon: droga do ligi Johto'' książka    ''Pokemon: droga do ligi Johto'' książka  I_icon_minitimeSro Maj 01, 2013 8:41 am

Rozdział 4
,,W drodze do miasta Violet''
Jak wiadomo w poprzednim rozdziale Brand, Ashley i Leo coś zobaczyli, a był to... ,,Mareep, pokemon wełna, jest typu elektrycznego'' -To o tym pokemonie mówi pokedex.-mówi Ashley który wyjął pokedex, ale teraz go schował. -Chyba jest ranny.-twierdzi Brand widzący jego rany smutny. Mareep chyba chciał mieć trenera bo podszedł do Branda. -O co chodzi?-spytał Mareepa Brand choć i tak wiedział że Mareep mu nie odpowie. -Chyba chce być z tobą.-Mówi do Branda Leo. Mareep chyba właśnie chciał, gdyż pokręcił głową że tak. -Dobrze-powiedział szczęśliwy Brand, wyjął pokeball z plecaka i dotknął nim Mareepa, i dzięki temu go schwytał.- Sprawdź może jego ataki.- zachęcał go Ashley. -Racja.-zgodził się z tym Brand i sprawdził ataki Mareepa pokedexem. ,,Mareep zna: tackle, growl i thundershock'' to właśnie powiedział pokedex. -Dobra, ruszajmy.-powiedział Ashley do braci i ruszyli dalej. Nagle na drodze spotkali Ledybe. -Co to?-spytał się Leo, wyjął pokedex i sprawdził go. ,,Ledyba, pokemon-biedronka, jest typu robaczo-latającego''. -Chyba chce walczyć.-powiedział do Leo Ashley, gdy zauważyli że ona do nich podchodzi. Leo wypuścił Cyndaquila i zaczął walkę z Ledybą. -Cyndaquil zaatakuj szybko z tackle. -Cyndaquil staranował ledybe z tackle, co ją zabolało. -osłab jej defensywe leerem i zaatakuj ponownie z tackle.- Cyndaquil osłabił obronę Ledyby, a ta zaatakowała tackle, lecz uniknął go i zaatakował tackle. -Rzucam. - powiedział Leo i zanim Ledyba się zorientowała, była już w ballu. Pokeball przewrócił się na boki 3 razy, pikając, ale już przestał co oznaczało: Ledyba złapana, gdy widzieli już zarysy Violet, była noc, dokładniej 20:35. Nagle na nich poleciały Crobaty, które ich zaczęły atakować. -Noctowl, użyj hipnozis.-usłyszeli jakiś głos i Crobaty spadły śpiące.-Dobrze że byłem w pobliżu.-usłyszeli i zobaczyli jakiegoś trenera z Noctowlem na ramieniu. -Jestem Falkner, lider sali w Violet.-powiedział trener, a raczej lider sali. I poszedł do miasta. -Chodźmy, też do miasta.-powiedział Leo i też poszedł do miasta, a za nim dwaj bracia.
Mieli jeszcze z kilometr. - Prześpijmy się i pójdziemy rano.-podał pomysł Ashley. I zeszli z trasy, wyjęli wcześniej spakowane śpiwory, i poszli spać.

(mam nadzieje że się dobrze czytało, i jak coś to wiem że Falkner nie miał Noctowla, i proszę ocenić w skali jeśli można.)
Powrót do góry Go down
Carrcamedi

Carrcamedi


Female

Liczba postów : 103
Szacunek na dzielni : 0
Age : 24

''Pokemon: droga do ligi Johto'' książka  Empty
PisanieTemat: Re: ''Pokemon: droga do ligi Johto'' książka    ''Pokemon: droga do ligi Johto'' książka  I_icon_minitimeSro Maj 01, 2013 9:08 am

Ehh... Błagam was, ręce opadają. Ja rozumiem, trudno jest napisać cokolwiek, nawet opowiadanie, ale jeśli człowiek nie ma pomysłu już na samym początku to niech do tego się nie zabiera. Z tego wychodzi potem tylko zwykła telenowela, która jest strasznie ciężka w czytaniu, bo często brak w niej akcji. Lepiej mieć już wszystko w skrócie zaplanowane od początku do końca, aby potem było łatwiej pisać i ubarwiać to dodatkowo w trakcie.
Ale pomijając powyższe; długość, grr... To mnie zawsze razi. Nie lepiej przyłożyć się PORZĄDNIE do jednego rozdziału, a nie rozbijać go na takie małe urywki, które rodem sięgają tych blogaskowych?
Następna rzecz... BŁĘDY. Tego się nie da normalnie czytać ._. Po przecinku/kropce/etc. stawiaj spację. Uczyń swą pracę chociaż trochę estetyczną, bo to na serio wkurza. Sama jestem beznadziejna w dziedzinie interpunkcji, ale znam podstawy i trochę więcej. Doradzę ci, że przed "i" przecinku nie stawiamy. Widziałam jak parę razy popełniałeś ten błąd.
Dalej - powtórzenia... Tutaj też ich wiele występuje. Jeżeli nie wiesz jak je zastąpić - zajrzy do słownika On nie gryzie, a czyni pracę o wiele lepszą.
No i jeszcze jedno. DIALOGI ZACZYNAMY PRZEWAŻNIE OD NOWEJ LINII. Tylko czasem stoi on w tym samym miejscu.
Na inne błędy nie zwracałam uwagi, bo nie mam siły, może są, może i nie.
Może i oceniam surowo, ale to nic w porównaniu ścian tekstu od osób, które się na tym znają.
Pracę oceniam na 0/10, niestety...
Ale pisz dalej i ucz się na własnych błędach :'>
Powrót do góry Go down
Filipos44

Filipos44


Male

Liczba postów : 7472
Szacunek na dzielni : 4
Age : 23

''Pokemon: droga do ligi Johto'' książka  Empty
PisanieTemat: Re: ''Pokemon: droga do ligi Johto'' książka    ''Pokemon: droga do ligi Johto'' książka  I_icon_minitimeSro Maj 01, 2013 12:52 pm

Dialogi... czytasz książki? jeśli tak zwróć uwagę jak tam wyglądają walka poprawiła się, ale nad inter punkcją popracuj. Pisz dalej i nie poddawaj się bo to jak z nie oszlifowanym diamentem teraz jesteś kamieniem, a z każdym rozdziałem szlifujesz się i wyłania się coraz więcej diamętu.
4/10
Powrót do góry Go down
Gość
Gość



''Pokemon: droga do ligi Johto'' książka  Empty
PisanieTemat: Re: ''Pokemon: droga do ligi Johto'' książka    ''Pokemon: droga do ligi Johto'' książka  I_icon_minitimeCzw Maj 02, 2013 12:36 pm

Nawet nie próbuję tego przeczytać. Jeden wielki wall. Wyróżnij to co "mówi" pokedex np. kursywą lub pogrubieniem.
Powrót do góry Go down
kuba03065

kuba03065


Male

Liczba postów : 6717
Szacunek na dzielni : 4
Age : 22

''Pokemon: droga do ligi Johto'' książka  Empty
PisanieTemat: Re: ''Pokemon: droga do ligi Johto'' książka    ''Pokemon: droga do ligi Johto'' książka  I_icon_minitimeCzw Maj 02, 2013 6:39 pm

(dobra panie dr.Emolga. ,,Ulepsze'' te ,,mówienie'' pokedexa żeby było łatwiej, i wogóle zmieniam trochę typ pisania by było łatwiej czytać dla każdego.)
Powrót do góry Go down
kuba03065

kuba03065


Male

Liczba postów : 6717
Szacunek na dzielni : 4
Age : 22

''Pokemon: droga do ligi Johto'' książka  Empty
PisanieTemat: Re: ''Pokemon: droga do ligi Johto'' książka    ''Pokemon: droga do ligi Johto'' książka  I_icon_minitimeSob Maj 04, 2013 12:02 pm

Rozdział 5
,,Dawni przyjaciele''
Minęła noc i bracia szybko spakowali śpiwory i resztę i wrócili na drogę, a gdy na niej byli zobaczyli dwie osoby przypominające Ricka i Freda, tych co spotkali wcześniej, a jeden z nich odwrócił się.
- O znów się spotykamy. - bez wątpienia był to Fred.
- Więc ruszacie do Violet? - zapytał Brand zaciekawiony.
- Pewnie. - odpowiedział Rick który już się odwrócił.
- A może ze mną zawalczysz? - zapytał Fred Branda.
- Ty już walczyłeś. - powiedział Rick do Freda. - więc daj mi szansę. - dodał.
- Zgoda. - powiedział Fred i Rick wypuścił swojego Magbyego, a Ashley sprawdził go pokedexem:
,,Magby, pokemon żywy węgiel, jest typu ognistego''
- No to walczmy - powiedział Brand i wypuścił Totodile, który dumnie stanął do walki. Ashley w tym czasie gdzieś poszedł.
- Gdzie Ashley? - pomyślał Leo i poszedł go szukać.
Ashley był w jakiejś jaskini z Zubatami, i szedł po kamieniach, a Zubaty spały i nie zwracały uwagi.
- Całe szczęście że nie zwrócili na mnie uwagi. - pomyślał Ashley i zobaczył jajko, i podszedł do niego.
- Ono... się... rusza. - wyszeptał do siebie zdumiony Ashley.
Nagle jajo się wykluło i zobaczył, małego Zubata, który stanął na jego ramieniu i patrzył.
- Co ja jestem skała? - zapytał go zdziwiony Ashley, już nie szepcząc lub myśląc, a echo podzwoniło po całej jaskini i zbudziło Zubaty.
- Zostawcie mnie. - usłyszał echo Ashley i czym prędzej zaczął szukać tego kto to powiedział.
po minucie Ashley znalazł Leo który został zaatakowany przez Zubaty.
- Zostawcie go. - wykrzyknął Ashley i nagle dopiero się skapnął że Zubat nadal wisiał na jego ramieniu i użył sonic boom, który ogłuszył Zubaty.
- Co on robi na twoim ramieniu? - zapytał się zaciekawiony Leo, trzymając bolące uszy.
- Chyba się zaprzyjaźnił. - odpowiedział mu a Zubat pokiwał głową że tak.
- Dobra chodźmy stąd. - dodał Leo i wyszli z jaskini, nagle Zubat wszedł do plecaka Ashleya i usłyszeli jak pokeball go zamyka, zapikał trzy razy i przestał.
- Naprawdę cie polubił. - stwierdził przekonany Leo i zobaczyli jak Totodile Branda powalił nowo poznanym water gunem Magbyego.
- I znów przegrałem. - powiedział smutny Rick, schował Magbyego i odszedł razem z Fredem.
Nagle Brand zwrócił się do Ashleya i Leo.
- Gdzie wy byliście? - zapytał się Brand.
- Później ci opowiemy. - usłyszał w odpowiedzi i ruszyli do Violet.
CDN.

(za powtórzenia i błędy przepraszam i mam nadzieje że się dobrze czytało.
proszę o ocenę w skali 1 do 10)
Powrót do góry Go down
Filipos44

Filipos44


Male

Liczba postów : 7472
Szacunek na dzielni : 4
Age : 23

''Pokemon: droga do ligi Johto'' książka  Empty
PisanieTemat: Re: ''Pokemon: droga do ligi Johto'' książka    ''Pokemon: droga do ligi Johto'' książka  I_icon_minitimeSob Maj 04, 2013 12:42 pm

całkiem fajne dialogi się poprawiły nowy atak ciekawy pomysł na poznanie poka...
Powrót do góry Go down
Katerina

Katerina


Female

Liczba postów : 1415
Szacunek na dzielni : 0
Age : 25

''Pokemon: droga do ligi Johto'' książka  Empty
PisanieTemat: Re: ''Pokemon: droga do ligi Johto'' książka    ''Pokemon: droga do ligi Johto'' książka  I_icon_minitimeSob Maj 04, 2013 1:54 pm

Nie przepraszaj za powtórzenia, tylko przeczytaj całe opowiadanie jeszcze raz i je popraw. Cały czas jest to sam dialog, nie ma nic więcej.
Powrót do góry Go down
kuba03065

kuba03065


Male

Liczba postów : 6717
Szacunek na dzielni : 4
Age : 22

''Pokemon: droga do ligi Johto'' książka  Empty
PisanieTemat: Re: ''Pokemon: droga do ligi Johto'' książka    ''Pokemon: droga do ligi Johto'' książka  I_icon_minitimeNie Maj 05, 2013 8:29 pm

Rozdział 6
,,Turniej w Violet - losowanie''
Po kwadransie chodzenia bracia doszli do Violet, i przeszli się po mieście. Nagle zobaczyli wieżę.
- Ciekawe co jest w środku, prawda? - zaciekawił się Leo.
- Racja. - odparł Brand.
- UWAGA, UWAGA W CENTRUM ODBĘDZIE SIĘ TURNIEJ. WYMAGANE DWA POKEMONY. - usłyszeli jakiś megafon.
- Zapiszemy się? - zapytał braci Ashley.
- Dobra. - zgodzili się Leo i Brand i ruszyli do centrum.
Gdy w nim byli po 5 minutowej kolejce wreszcie doszli do początku kolejki.
- Proszę wypełnić formularz. - poprosiła osoba zapisująca i dała im 3 formularze.
Formularz zapisu do turnieju:

Imię:
wiek:
pokemony i ich ataki:

Szybko to zapisali i dali formularz osobie zapisującej.
- Proszę wejść - poprosił zapisujący i otworzył im drzwi, a oni weszli.
Bracia zaczęli się fascynować swoim pierwszym turniejem.
Stali na placu gdzie było 32 osoby.
- Czemu zawsze się spotykamy? - zapytał się zdziwiony osobnik za nimi i spojrzeli bracia za siebie.
Stali tam Rick i Fred którzy się na nich patrzyli.
-Faktycznie. - powiedzieli bracia też zdziwieni.
Nagle usłyszeli jak włącza się mikrofon.
- UWAGA PROSZĘ O UWAGĘ. WYLOSOWANO Z WAS 16 PARY WALCZĄCYCH I JUŻ JE POKAZUJEMY. - powiedział przez mikrofon i wskazał na tablicę.
Rick będzie walczył razem z Ashleyem przeciwko dwóm trenerom, Brand jest w parze z jakimś trenerem i będzie walczył z innymi dwoma, za to Freda połączyło w parze z Leo i będą walczyć z innymi trenerami, chyba bliźniakami.
Nagle Brand znalazł tego trenera.
- Witaj jak się nazywasz? - spytał Branda trener.
- Brand, a ty? - odpowiedział Brand i zapytał.
- Jestem Filip. - odpowiedział trener.
- Miło poznać. - odparł Brand.
- I wzajemnie. - dodał Filip.
Reszta osób znalazła pary i ostatecznie rozpoczął się turniej i chyba wszyscy wyglądali jakby mieli nadzieje że ich pary będą zwycięzcami.
CDN

(proszę o ocenę w skali 1 do 10. I taka zagadka - czy Filip waszym zdaniem jest zaczerpnięty? Jeśli tak to proszę napisać od jakiej osoby waszym zdaniem. Wink )


Ostatnio zmieniony przez kuba03065 dnia Nie Maj 05, 2013 9:08 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Sponsored content




''Pokemon: droga do ligi Johto'' książka  Empty
PisanieTemat: Re: ''Pokemon: droga do ligi Johto'' książka    ''Pokemon: droga do ligi Johto'' książka  I_icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
''Pokemon: droga do ligi Johto'' książka
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 2Idź do strony : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Pokemon (książka Filipa)
» Ksiązka by Candice
» [Książka] "O przyjaciołach z gry "
» ,,Piłkarz 1: Narodzenie gwiazdy'' - książka
» Walki Pokemon.

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Twórczość-
Skocz do:  
strzałka do góry